ZABIEGI

Usuwanie wstydliwych zmian skórnych

Grudki perliste

Łagodne, niezakaźne wyrośla okolicy męskich narządów płciowych. Mają postać jasnych pojedynczych grudek, lub licznych układających sie w okolicy korony żołędzia. Stanowią wyłącznie defekt kosmetyczny, nie są groźne i nie wywołuje je żaden proces chorobowy. Są to zmiany bardzo powierzchowne, które bezboleśnie usuwamy po przez odparowanie laserowe. Skóra bezpośrednio po zabiegu ma postać „lekko otartego naskórka”, po którym tworzy się powierzchowny „strupek/wysuszony naskórek” ulegający złuszczeniu. Efekt końcowy zabiegu to całkowite usunięcie grudek.

Kłykciny kończyste brodawczaka

Brodawkowate zmiany o kolorze ciała, wywołane przez określone typy wirusa HPV. Najczęściej umiejscowione są na zewnętrznych okolicach narządów płciowych kobiet i mężczyzn. Najczęściej do zakażenia dochodzi przez kontakty seksualne, gdzie pojawienie się kłykcin może nastąpić nawet po kilku miesiącach. Powstałe zmiany szybko rosną i tworzą kalafiorowate skupienia, dlatego polecamy wcześnie rozpocząć leczenie. Powstałe „wyrośla” usuwamy po przez odparowanie laserowe, wykonywane z jednoczesnym chłodzeniem naskórka umożliwiające niebolesne wykonanie zabiegu. W przypadku licznych zmian zabiegi uzupełniamy leczeniem farmakologicznym. Skóra po zabiegu ma postać powierzchownych ranek, które wymagają ok. 1-3 dniowego gojenia. Efekt, to całkowite usunięcie wyrośli.

tlo_sq_1
„Kurzajki” pojedyncze – brodawki zwykłe

Hiperkeratotyczne (zrogowaciałe) zmiany skórne powstałe na skutek miejscowej infekcji wirusowej, dotyczącej szczególnie dłoni (okolice palców i wałów paznokciowych). Usuwamy, oporne na miejscowe leczenie przerosłe zmiany, stosując 2 metody laserowe oraz jednoczesne leczenie farmakologiczne. Zabiegi są bezbolesne i małoinwazyjne. Efekt to całkowite usunięcie zmiany oraz małe prawdopodobieństwo nawrotu.

Brodawki mozaikowe stóp

Płaskie, szorstkie zmiany zlokalizowane najczęściej w zrogowaciałej części podeszwowej stóp, powstałe z pojedynczych zmian, najczęściej narażonych na uszkodzenia mechaniczne naskórka. Zarówno pojedyncze jak i mozaikowe mogą utrudniać chodzenie i wywoływać dolegliwości bólowe. Zmiany te usuwamy po przez odparowanie laserowe, odpowiednie zalecenia farmakologiczne oraz odpowiednia pielęgnację podologiczną. Czas gojenia po zabiegu to ok. 1-2 dni, natomiast czas leczenia i odpowiedniej pielęgnacji zależy od głębokości i obszaru zmian.

Jeżeli jesteś zainteresowany wykonaniem zabiegu, skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza:

    a

    Lorem ipsum dolo r sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore