ZABIEGI

Demodex – trądzik różowaty

Demodex – trądzik rózowaty

Głównym celem zabiegu jest opróżnienie porów skórnych po przez nieinwazyjne oczyszczenie oraz chemiczne uszkodzenie dorosłych osobników tego roztocza. Skóra bezpośrednio po zabiegu jest świeża i bez podrażnień natomiast na drugi dzień może pojawić lekkie zaczerwenienie. Wymagana jest seria zabiegów 4-6, wykonywana 1 raz na dwa tygodnie.

WSKAZANIA: Oczyszczenie, odświeżenie cery wrażliwej z tendencją do trądziku różowatego i Demodekozy (infekcji nużeńcem ludzkim).

 • Peeling chemiczny z kwasem migdałowym, wrotyczem dalmatyńskim, olejkiem z drzewa herbacianego oraz geraniowym.

 • Działanie peelingu oparto na innowacyjnym połączeniu kwasu migdałowego z ekstraktem wrotyczu dalmatyńskiego bogatym w naturalne pyretryny.

 • W recepturze peelingu zastosowano również jako składniki aktywne olejki eteryczne, które wspomagają działanie oczyszczające i tonizujące cerę wrażliwą.

Celem peelingu jest oczyszczenie jej z toksycznych dla skóry metabolitów i alergenów powstałych w wyniku infekcji nużeńcem ludzkim. 

Zalecana seria/ objawy:
 • Cera z infekcją demodex (bez objawów demodekozy) – profilaktyczne zabiegi oczyszczająco-odświeżające 1 x na miesiąc
 • Cera z infekcją demodex (wrażliwa) – 3 zabiegi 1 x na 2 tygodnie
 • Cera z infekcją demodex (trądzik różowaty/rumień) – 5 zabiegów 1 x na 2 tygodnie

Czas trwania zabiegu 1h 

Seryjne specjalistyczne zabiegi regulujące koloryt skóry (twarz – przebarwienia)

Specjalistyczne autorskie zabiegi przeznaczone dla osób, u których uporczywie powracają przebarwienia. Szczególnie zalecane po chemicznym lub laserowym usuwaniu przebrawień lub jako przygotowanie do nich. Nie wyłączają z codziennego funkcjonowania, stopniowo rozjaśniają i umozliwiają przywrócenie właściwej reaktywności skóry na promieniowanie słoneczne.

 • Skóra po zabiegu: Jest świeża, czysta, nawilżona i nie wyłączona z codziennego funkcjonowania. Makijaż można wykonać po 1h.

 • Pielegnacja domowa: Precyzyjnie dobieramy kosmetyki do stosowania w domu, które przyspieszają wymianę naskórkową, rozjaśniają oraz regulują skład lipidowy bariery naskórka.

 • Skład zabiegu: nieinwazyjny pre-peeling oczyszczający skórę, łagodny peeling zawiesinowy zawierający kwasy rozjaśniające przebarwienia - własna receptura, punktowa mezoterapia mikroigłowa z rozjaśniajacego peptydu, arbutyny i witaminy C, tretinoina oraz maska nawilżająca opatrunkowa CEL MAT.

Trądzik różowaty

Najczęstsze schorzenie skóry, określane mianem „cera naczynkowa”, objawiające się rumieniem, pieczeniem, swędzenie szczególnie okolicy brwi i rzęs, czerwonymi krostkami oraz poszerzonymi naczynkami na nosie i policzkach. Powstaje na skutek szeregu toczących się miejscowo zaburzeń skóry, (głównie Łojotokowym Zapaleniem Skóry),  spowodowanych złą pielęgnacją, zaburzeniami gospodarki hormonalnej, przewlekłym stresem, skłonnościami do alergii. Wszytkie te szkodliwe czynniki uszkadzają mechanizmy ochronne naskórka i predysponują do infekcji różnymi drobnoustrojami. Najczęstszą przyczyną objawów trądzika różowatego jest infekcja nużeńcem ludzkim (Demodex folliculorum ). Odchody tego roztocza, powodują przewlekłe stany zapalne, często mylone jako „cera alergiczna” (objaw wrażliwości na kosmetyki, zmiany temeratury) czy wrażliwa. Nieleczony trądzik różowaty prowadzi do tzw. guzowatości nakórka (okolica nosa- „kartofel”, czy też skóry tzw. „szerokie grube pory skórne” z „licznymi popękanymi naczynkami”, powstania gruczolaków w okolicach powiek, włókniaków, naczyniaków gwiaździstych.

Jeżeli jesteś zainteresowany wykonaniem zabiegu, skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza:

  a

  Lorem ipsum dolo r sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore