ZABIEGI

Demodex – trądzik różowaty

Demodex – trądzik rózowaty

Trądzik różowaty jest stanem zapalnym skóry, który charakteryzuje się zaczerwienieniem, wypryskami oraz widocznymi naczynkami krwionośnymi, najczęściej na twarzy. W niektórych przypadkach przyczyną tych objawów może być obecność roztoczy Demodex. Roztocza te są naturalnie występującymi organizmami na skórze człowieka, ale ich nadmierna ilość może prowadzić do problemów dermatologicznych, takich jak trądzik różowaty.

Nasza klinika oferuje kompleksowe podejście do diagnozy i zarządzania objawami związanymi z nadmierną obecnością roztoczy Demodex oraz trądzikiem różowatym. Oferujemy specjalistyczne konsultacje i badania, które pozwalają na precyzyjne zidentyfikowanie przyczyny problemów skórnych i dostosowanie odpowiedniego planu postępowania.

Dla kogo jest zabieg Demodex na Trądzik Różowaty?

Zabieg skierowany jest do osób, które zmagają się z objawami trądziku różowatego, takimi jak przewlekłe zaczerwienienie skóry, zmiany zapalne, uczucie pieczenia lub swędzenia, a także widoczne naczynka. Szczególnie polecany jest tym, u których standardowe metody leczenia nie przynoszą oczekiwanych rezultatów lub są nieskuteczne.

W czym pomaga Demodex?

Kompleksowa terapia ma na celu redukcję objawów trądziku różowatego poprzez zminimalizowanie ilości roztoczy Demodex na skórze. Dzięki indywidualnie dobranym metodom leczenia możliwe jest złagodzenie stanów zapalnych, zmniejszenie zaczerwienienia i poprawa ogólnej kondycji skóry. Dodatkowo, dzięki odpowiedniej profilaktyce, można dążyć do zredukowania ryzyka nawrotów.

Szczegóły zabiegu

 • PYRETRIN-D PEEL – zabieg na nużeńca ludzkiego

Zabieg z użyciem spersonalizowanego peelingu chemicznego na bazie kwasu migdałowego, wrotycza dalmatyńskiego bogatego w naturalne pyretryny oraz olejków: z drzewa herbacianego oraz geraniowego.

Celem peelingu jej oczyszczenie z toksycznych dla skóry metabolitów i alergenów powstałych w wyniku infekcji nużeńcem ludzkim. Na tak przygotowaną skórę aplikowany jest lek przeciwpasożytniczy.

 

Zabieg dedykowany z dla osób z cerą wrażliwą, łojotokowym zapaleniem skóry, trądzikiem różowatym, demodekozą oraz w trądziku dorosłych. Wskazany jest również dla osób często korzystających z usług kosmetologicznych, fryzjerskich i medycyny estetycznej.

Cera po zabiegu nie jest podrażniona. Skutecznie wpływamy na odbudowę uszkodzonego płaszcza hydro-lipidowego skóry. Wszelkie dolegliwości skórne, podrażnienia czy rumień zmniejszają się, a infekcja pasożytnicza zostaje zgładzona.

 

Zabiegi można wykonywać przez cały rok kalendarzowy. Zalecamy serię 3-6 zabiegów co 2-3 tygodnie.

 • Nasze podejście - kuracja Demodex na trądzik różowaty

Rozumiemy, że każdy przypadek jest unikalny, dlatego nasze metody leczenia są zawsze indywidualnie dostosowane do potrzeb pacjenta. Podczas pierwszej wizyty przeprowadzamy szczegółowy wywiad i badania, które pozwalają nam na zrozumienie specyfiki problemu. Następnie, w zależności od wyników, proponujemy plan leczenia, który może obejmować terapie miejscowe, farmakologiczne lub inne metody, takie jak terapia światłem.

 • Indywidualnie dopasowane kuracje wyrównujące barwę cery (twarz – redukcja przebarwień)

Oferujemy innowacyjne kuracje, skrojone na miarę potrzeb osób borykających się z problemem uporczywych przebarwień. Są one szczególnie polecane jako kuracja wzmacniająca skórę przed lub po zabiegach usuwania przebarwień metodami chemicznymi czy laserowymi. Kuracje te są delikatne dla skóry i nie wymagają przerwy w codziennych aktywnościach, stopniowo przywracając jednolity koloryt skóry i zwiększając jej odporność na działanie promieni UV.

 • Stan skóry po kuracji: Odświeżona, czysta, odpowiednio nawilżona, bez konieczności rezygnacji z codziennych czynności. Możliwość nałożenia makijażu już po 1 godzinie.
 • Domowa pielęgnacja: Starannie dobrane produkty do użytku domowego wspomagają odnowę naskórka, przyczyniają się do rozjaśnienia przebarwień i pomagają w utrzymaniu odpowiedniego poziomu lipidów w barierze ochronnej skóry.
 • CISTACEA-M PEEL – Oczyszczanie Delikatnej Skóry

Rekomendowany cykl zabiegów / stan skóry:

 • Skóra z obecnością roztoczy Demodex (bez symptomów demodekozy) – zabiegi oczyszczające i odświeżające raz w miesiącu dla profilaktyki.
 • Skóra z obecnością roztoczy Demodex (delikatna) – seria trzech zabiegów co dwa tygodnie.
 • Skóra z obecnością roztoczy Demodex (przy trądziku różowatym lub rumieniu) – pięć sesji co dwa tygodnie.

Długość pojedynczego zabiegu: 60 minut.

Podkreślamy, że nasze metody są oparte na aktualnej wiedzy medycznej i praktykach klinicznych. Naszym celem jest wsparcie pacjentów w osiągnięciu najlepszej możliwej kondycji skóry przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Ważne informacje

Należy pamiętać, że reakcja skóry na leczenie może być różna i zależy od wielu indywidualnych czynników. W naszej klinice kładziemy duży nacisk na monitorowanie postępów i dostosowywanie terapii do zmieniających się potrzeb pacjenta. Ponadto, każdy plan leczenia jest omawiany i zatwierdzany przez pacjenta, aby zapewnić pełne zrozumienie i komfort w trakcie całego procesu leczenia.

Zachęcamy do kontaktu z naszą kliniką i umówienia się na konsultację, aby omówić możliwości terapii i dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy pomóc w poprawie stanu Twojej skóry.

Jeżeli jesteś zainteresowany wykonaniem zabiegu, skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza:

  a

  Lorem ipsum dolo r sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore