ZABIEGI

Laserowe usuwanie modzeli i nagniotków

Polega na odparowaniu zmiany. Promień lasera zamienia zmieniony naskórek w parę co umożliwia precyzyjne usunięcie bez dodykania bolących okolic. Podczas zabiegu stosujemy znieczulenie po przez chłodzenie okolicy poddawanej zabiegowi. Dzięki tym technikom zabieg jest szybki, niebolesny i skuteczny. Polecamy szczególnie dla osób u których występuje bolesność podczas chodzenia gdyż po usunięciu „uwierajacej” zmiany jest natychmiastowa poprawa i ustąpienie bolesności. Modzele są to zmiany naskórkowe wobec czego usuwany jest cały zmieniony naskórek bez uszkodzenia skóry właściwej, bez krwawienia, powodując natychmiastowy efekt w ustapieniu dolegliwości. Zabieg nie wymaga urlopu i rekonwalescencji, jedynie po zabiegu bezpośrednio założony jest opatrunek z antybiotykiem i lekiem przeciwzapalnym.

Zabieg laserowy Er:YAG
Laserowe usuwanie odcisków

Zmiana ta powodowała ból uniemożliwiający chodzenie, dzięki zastosowaniu lasera Er:YAG oraz chłodzenia usunięto nieinwazyjnie i bezboleśnie uwierający nawarstwiony naskórek. Efekt ustąpienia bólu jest natychmiastowy, zabieg nie wymaga rekonwalescencji ani znieczulenia.

tlo_woman_1
Odciski

Małe zgrubienia powodujące bolesność i oszpecenie wyglądu stóp. Powodowane są najczęściej nieprawidłowym obuwiem. Wskutek ciągłego nacisku lub tarcia naskórek nadmiernie narasta. Jednak nie złuszcza się, tylko w następstwie niedokrwienia obumiera i tworzy narośle. W ten sposób na stopach powstają nieestetyczne i często bolesne odciski. W zależności od umiejscowienia można podzielić je na modzele i nagniotki:

Modzele

są najczęściej usytuowane na podeszwie stopy. Mają postać płaskich skupisk zrogowaciałego naskórka, o żółtawym zabarwieniu, bez wyraźnych granic, dość miękkie. Powstają w wyniku nierównomiernego obciążenia stopy. Buty na wysokich obcasach powodują powstanie modzela na przodzie podeszwy stopy. Tworzą się również od przeciążenia spowodowanego otyłością, a także w wyniku nieprawidłowego chodu. Jeśli modzele są duże, mogą sprawiać ból. Przy silnym nacisku jest on odczuwalny jako piekący, uwierający, z którego może rozwinąć się stan zapalny powodujący ból przy każdym kroku.

Nagniotki

to małe, twarde, umiejscowione zazwyczaj na grzbietach lub bocznych okolicach palców. Powstają wskutek noszenia zbyt ciasnego albo źle dopasowanego obuwia. Bywa też i tak, że winę za powstawanie nagniotków ponosi nieprawidłowa budowa stóp – np. podskórne nierówności kostne. Niezależnie od przyczyny efekt jest taki sam: zrogowaciały naskórek narasta i jest wgniatany w zdrową skórę, powodując powstanie sterczących, stożkowatych zgrubień z rdzeniem wnikającym głęboko w ciało. Korzeń nagniotka przy chodzeniu i uciskaniu wbija się w głąb stopy, powodując ból.

Jeżeli jesteś zainteresowany wykonaniem zabiegu, skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza:

    a

    Lorem ipsum dolo r sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore